Organization Calendar (Arthur Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevNov 19, 2017-Dec 09, 2017Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Nov 19Nov 20Nov 21Nov 22Nov 23Nov 24Nov 25
Novice Rep
1:30 PM
vs. Wingham Ironmen
Atom Rep
2:30 PM
vs. Wingham Ironmen
Arthur Arena [AR-2-31]
Juvenile
4:00 PM
vs. Lucknow Sepoys
Arthur Arena [JR-02]
Tyke
5:45 PM
@ Mount Forest Rams
Bantam Rep
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Midget LL
8:30 PM
@ Centre Wellington 82
Fergus (B) [M5143]
Midget LL
9:00 PM
@ Centre Wellington 81
Elora [M5147]
IP Jr Development & IP Senior Development
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
All Teams
6:00 PM-6:50 PM
Goalie Clinic
Tyke
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Atom Rep
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Bantam Rep
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Atom Rep
6:45 PM
@ Mt. Forest Rams
Atom LL
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Bantam LL
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Midget LL
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Novice Rep
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Atom Rep
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep
8:10 PM-9:10 PM
Practice
Juvenile
9:20 PM-10:20 PM
Practice
Atom LL
11:00 AM
@ Erin-Hillsburgh 27 Red
Hillsburgh [A2117]
IP Jr Development & IP Senior Development
1:00 PM-1:50 PM
Shared Practice
Tyke
2:00 PM-2:50 PM
Practice
Atom Rep
3:00 PM-3:50 PM
Practice
Bantam LL
4:00 PM-4:50 PM
Practice
Juvenile
7:00 PM
@ Listowel Cyclones
Nov 26Nov 27Nov 28Nov 29Nov 30Dec 01Dec 02
Bantam/Midget Rep
Midget LL
8:30 PM
vs. Centre Wellington 84
Arthur Arena [M5154]
Bantam LL
8:30 PM
@ Centre Wellington 65
Fergus (A) [B4127]
IP Jr Development & IP Senior Development
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Tyke
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Novice Rep
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Atom LL
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Atom Rep
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Atom LL
6:00 PM
vs. Centre Wellington 22
Arthur Arena [A2116]
Atom Rep
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Midget LL
7:00 PM
@ Erin-Hillsburgh 95 Black
Erin [M5160]
Bantam LL
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Bantam Rep
8:00 PM
@ Central Perth Rep
Atom Rep
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Novice Rep
7:00 PM
vs. South Bruce Blades
Bantam LL
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Bantam Rep
9:00 PM
vs. Minto Mad Dogs
Arthur Arena [BR-E-77]
IP Jr Development
9:00 AM
@ Drayton Defenders
IP Senior Development
9:45 AM
@ Drayton Defenders
Tyke
2:00 PM
vs. Mount Forest Rams
Atom LL
3:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh 27 Red
Arthur Arena [A2121]
Bantam LL
4:00 PM
vs. Acton 74
Arthur Arena [B4133]
Dec 03Dec 04Dec 05Dec 06Dec 07Dec 08Dec 09
Novice Rep
Bantam Rep
6:00 PM
@ Blyth-Brussels Crusaders
Blyth [BR-E-78]
IP Jr Development & IP Senior Development
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
All Teams
6:00 PM-6:50 PM
Goalie Clinic
Midget LL
7:00 PM
vs. Mount Forest Rams
Arthur Arena [Warm Winter Wishes]
Atom Rep
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Bantam Rep
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Atom LL
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Bantam LL
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Bantam Rep
7:00 PM
@ Shallow Lake Lakers
Midget LL
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Novice Rep
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Atom Rep
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Bantam LL
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Juvenile
8:30 PM
@ Honeywood Hurricanes
Midget LL
9:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh 96 Blue
Arthur Arena [M5171]
Atom LL
10:00 AM
@ Centre Wellington 24
Elora [A2124]
Bantam LL
12:00 PM
@ Centre Wellington 62
Elora [B4134]
IP Jr Development
1:00 PM
vs. Mount Forest Rams
IP Senior Development
1:00 PM
vs. Mount Forest Rams
Tyke
2:00 PM
vs. Minto Mad Dogs
Atom Rep
3:00 PM
@ Seaforth Stars
Seaforth Arena [AR-2-39]
Novice Rep
4:00 PM-4:50 PM
Practice
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from arthurminorhockey.com on Wednesday, November 22, 2017 at 9:26 AM