Arthur Arena, Venues (Arthur Minor Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevFebruary, 2018Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 21Jan 22Jan 23Jan 24Jan 25Jan 26Jan 27
Juvenile
W (8-2)
1:30 PM
vs. Lucknow Sepoys
[O-J-DD-Q2-1]
Novice Rep
L (3-4)
3:30 PM
vs. Howick Hornets
Atom Rep
4:30 PM-5:50 PM
Practice
Midget LL
W (9-1)
6:00 PM
vs. Centre Wellington 82
[MR1007]
IP Senior Development & IP Jr Development
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Tyke
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Novice Rep
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Bantam LL
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Bantam Rep
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Atom LL
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Bantam LL
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Midget LL
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Tyke
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Novice Rep
L (0-2)
7:00 PM
vs. Wingham Ironmen
Atom Rep
L (4-6)
8:00 PM
vs. Plattsville Rage
[O-A-DD-C-3]
Juvenile
9:15 PM-10:20 PM
Practice
IP Jr Development & IP Senior Development
1:00 PM-1:50 PM
Shared Practice
Tyke
2:00 PM
vs. Hanover Falcons
Atom Rep
W (6-3)
3:00 PM
vs. Plattsville Rage
[O-A-DD-C-4]
Jan 28Jan 29Jan 30Jan 31010203
Bantam Rep
L (2-3)
1:30 PM
vs. Saugeen Shores Storm
[W-B-L-A02]
Midget LL
L (1-3)
3:30 PM
vs. Centre Wellington 83
[MR1014]
Bantam LL
T (2-2)
4:30 PM
vs. Centre Wellington 65
[BR451]
Atom LL
5:30 PM-6:50 PM
Practice
IP Jr Development & IP Senior Development
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Tyke
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Novice Rep
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Atom Rep
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Bantam Rep
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Atom LL
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Atom Rep
L (1-7)
7:00 PM
vs. Cayuga Stars
[O-A-DD-E-1]
Bantam LL
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Novice Rep
L (1-12)
7:00 PM
vs. Ripley Wolves
Bantam Rep
L (1-5)
8:00 PM
vs. Norwich Knighthawks
[O-B-DD-D-B-1]
IP Jr Development & IP Senior Development
1:00 PM-1:50 PM
Shared Practice
Tyke
2:00 PM
vs. Mount Forest Rams
Atom LL
W (4-2)
3:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh 26 Black
[AR3101]
Midget LL
4:00 PM-4:50 PM
Practice
04050607080910
Atom Rep
W (4-1)
6:30 PM
vs. Cayuga Stars
[O-A-DD-E-3]
Midget LL
W (6-2)
8:00 PM
vs. Centre Wellington 84
[MR1021]
IP Senior Development & IP Jr Development
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Tyke
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Novice Rep
W (5-4)
7:00 PM
vs. Minto Mad Dogs
Bantam Rep
L (0-2)
8:00 PM
vs. Norwich Knighthawks
[O-B-DD-D-B-3]
Atom LL
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Bantam LL
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Juvenile
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Atom LL
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Novice Rep
W (3-0)
7:00 PM
vs. Norwich Knighthawks
[O-NW-DD-Q4-2]
Juvenile
W (3-1)
8:30 PM
vs. Lucknow Sepoys
[O-J-DD-Q2-4]
Atom Rep
11:00 AM-12:00 PM
Linked Game Deleted
IP Jr Development & IP Senior Development
1:00 PM-1:50 PM
Shared Practice
Tyke
2:00 PM
vs. Grand Valley Twisters
Bantam Rep
3:00 PM-3:50 PM
Practice
Bantam LL
L (0-2)
4:00 PM
vs. Acton 73
[BR457]
11121314151617
Midget LL
W (6-4)
8:30 PM
vs. Centre Wellington 85
[MR1028]
IP Jr Development & IP Senior Development
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Tyke
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Novice Rep
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Atom Rep
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Juvenile
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Atom LL
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Bantam LL
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Midget LL
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Tyke
6:00 PM-6:40 PM
Practice
Novice Rep
6:50 PM-7:35 PM
Practice
Atom Rep
L (2-4)
7:45 PM
vs. Shallow Lake Lakers
[W-AT-L-B1]
Bantam Rep
9:00 PM-10:20 PM
Practice
IP Senior Development & IP Jr Development
1:00 PM-2:00 PM
Shared Practice
Tyke
2:00 PM
vs. Dundalk Storm
Atom LL
L (1-2)
3:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh 27 Red
[AR3104]
Novice Rep
4:00 PM-5:00 PM
Practice
Novice Rep
L (2-5)
4:00 PM
vs. Norwich Knighthawks
[O-NW-DD-Q4-4]
18192021222324
Juvenile
W (4-3)
1:30 PM
vs. Wainfleet Wild
[O-J-DD-S1-1]
IP Jr Development & IP Senior Development
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Atom Rep
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Novice Rep
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Bantam Rep
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Midget LL
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Tyke
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Atom Rep
7:00 PM
vs. TCDMHA Rebels
[W-AT-L-B3]
Bantam LL
8:00 PM
vs. Centre Wellington 64
[BR460]
Atom LL
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Novice Rep
7:00 PM
vs. Goderich Sailors
[W-N-JC3]
Bantam Rep
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Midget LL
9:00 PM
vs. Centre Wellington 86
[MR1035]
Atom LL
1:00 PM
vs. Erin-Hillsburgh 26 Black
[Red Semi 1]
Bantam Rep
2:00 PM
vs. Shallow Lake Lakers
[W-B-L-A03]
Novice Rep
4:00 PM
vs. Goderich Sailors
[W-N-JC1]
25262728Mar 01Mar 02Mar 03
IP Jr Development & IP Senior Development
5:00 PM-5:50 PM
Shared Practice
Tyke
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Novice Rep
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Atom Rep
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Bantam Rep
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Atom LL
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Bantam LL
7:00 PM-7:50 PM
Practice
Midget LL
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Atom Rep
7:00 PM
vs. TCDMHA Rebels
[W-AT-L-B2]
Mar 04Mar 05Mar 06Mar 07Mar 08Mar 09Mar 10
Tyke
2:00 PM
vs. Flesherton Golden Hawks
Juvenile
3:00 PM
vs. Wainfleet Wild
[O-J-DD-S1-4]
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Venue Details
Google Maps
Arthur Arena
158 Domville St , Arthur, ON  N0G 1A0
  • Current Season

    32 - 48 - 6
  • All-Time

    233 - 329 - 53
Printed from arthurminorhockey.com on Thursday, February 22, 2018 at 4:03 AM